Cilt Bakımı

Kıymetli İpuçları

16 Kasım 2016

Günümüzde stres, hava kirliliği ve olumsuz yaşam şartlarının cilt üzerinde yarattığı tahribatı gidermek artık çok kolay. Sağlıklı ışıl ışıl bir cilt için güzellik ve estetik merkezlerinde her türlü olanaklar sunuluyor.
Hava kirliliği, sıcak, soğuk, yorgunluk gibi dış etkiler ve olumsuz yaşam koşulları cildin doğal dengesini bozuyor ve nem kaybına sebep oluyor. Sağlıklı bir görünüme kavuşmak için uzun bir süre tedavi görmek gerekiyor. 

Selülit tedavisi, uzman diyetisyen kontrolünde zayıflama, lifting tedavisi ve cilt konsültasyonu gibi bir çok hizmet vermekte olan bu merkezlerde son model teknolojik özelliklere sahip bilgisayar programlı cihazlarla kişiye özel uygulanacak seanslar sayesinde masaj, özel cilt bakım kürleri, kırışıklık ve akne tedavileri, elektroliz, termoliz veya cımbızlı epilasyon uygulanıyor. Bunların yanısıra doğal ürünler kullanılarak temizlik, bakım, koruma amaçlı aylık cilt bakımları, çamur ve yosunla terapiler, cilt yenileme kürleri, kaş ve kirpik boyaması, makyaj, solaryum gibi geniş ve kapsamlı hizmet veren merkezlerde son teknolojiyle tepeden tırnağa güzelleşmek mümkün.

 

Gençleşmek için kesik süt özlü ürünler vitamin açısından zengin olduğu için epidermisi gençleştiriyor. Estee Lauder’da bilimsel araştırmalar müdürü olarak görev yapan Daniel Maess ürünün zengin olduğu vitaminlerin yanı sıra ilginç olan elastin veya kolajen üreten hücreleri gençleştiren maddeler içermesi.(Pek çoğumuz belki duymuşsunuzdur cilde yoğurt sürülmesini ve faydalarını ) Sabah ve akşam uygulanan bu ürünler kullanılmaya başladıktan dört hafta sonra cildi geriyor sıkılaştırıyor ve parlaklık kazandırıyor.

 

Cilt bakımında oksijenin önemi de büyüktür.Ciltteki çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu engellemekte hayati önem taşır.Geçen yıllarla birlikte hücrelerdeki oksijen miktarı azalmaya başlar.Bu durumda cildin onarımını sağlayacak canlandırıcı ürünler kullanılmalıdır.

IOMA Şaşkınbakkal Boyner'de!

11 Kasım 2016

Dünyanın en büyük cilt bakım markalarından olan IOMA hergün gelişen teknoloji ve büyüme gücüyle kendi alanında ne kadar doğru bir tercih olduğunu bizlere kanıtlıyor. IOMA markasını Türkiye'ye kazandıran Çağdaş Grup Kozmetik ve Medikal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. olarak farklı lokasyon ve bölgelerde IOMA markasını başarıyla konuşlandırdık. 2016 Kasım ayı itibari ile Şaşkınbakkal Boyner mağazasında açılan IOMA bu yelpazeye eklenen bir diğer lokasyon oldu. IOMA deneyimini yaşamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Lavanta Mucizesi

10 Kasım 2016

Lavantanın kullanım alanları ve faydaları o kadar çeşitlidir ki, bir çok herbalist tarafından "bitki dünyasının yıldızı” olarak atfedilmiştir. Hem sağlık hem de güzellik için yüzyıllardır kullanılan lavantanın sırları açığa çıktı… İşte lavantanın en bilinen 9 faydası…

1) Cildinizi Yeniler

Lavantanın zararlı bakterileri ve mantarları öldürücü özelliği nedeniyle, bu bitki asırlardır cilt problemlerine karşı bir silah olarak kullanılmıştır.

Dengeleyici ve antiseptik özelliği nedeniyle akneye karşı, doku harabiyetini önlemek amacıyla, sedef hastalığını yatıştırmak için ve skar dokusunun oluşumunu hızlandırmak için kullanılabilecek harika bir bitkidir. Ayrıca yara, yanık, güneş yanığı ve cilt tahrişlerinin iyileşmesini hızlandıran çok amaçlı bir bitkidir. Tüm bu amaçlar için lavanta suyu ya da kaliteli öz yağını kullanabilirsiniz. Üstelik lavanta ekstresi içeren bir çok doğal krem, tonik ve losyon gibi cilt bakım ürünleri de mevcuttur.

2)Saçları Güçlendirir

Lavanta yağı ile saç derisine yapılan masaj saç foliküllerini güçlendirir, saç uçlarına sürülen lavanta yağı ise saçlarınıza parlaklık kazandırır. Saçı kökten uca besleyen lavanta yağı bir çok saç bakım ürününün içeriğinde de bulunmaktadır. Özellikle yağlı saçların yağ dengesini normale döndürmek için faydalıdır. Bunun haricinde tıp terminolojisinde "alopesi areata” olarak adlandırılan kısmi kelliğe karşı da kullanılan bir bitkidir. Bu hastalığa karşı geliştirilen lavanta içerikli saç bakım ürünlerinin, klinik araştırmalarda etkin sonuçlar ortaya koyarak, umut vaat ettiği görülmüştür.

3)Selüliti Görünümüne Karşı Etkilidir

Lavanta dolaşımı hızlandırır, cilt tonunu dengeler, su tutulumunu azaltmada etkilidir ve cilt çatlaklarının oluşumunu engeller. Tüm bu özellikleri nedeniyle masaj yaparak kullanıldığında ve özellikle selülite karşı etkili diğer bitkisel yağlarla kombine edildiğinde, sandığınızdan çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

4)Anksiyete ve Uykusuzluğa Karşı Birebir

Yapılan bilimsel araştırma sonuçları lavanta ile yapılan aromaterapinin, eczanelerde satılan ve hafif şiddetteki anksiyete ve uykusuzluk durumları için kullanılan bazı farmasötik ürünler kadar etkili olabileceğini göstermiştir. Gevşemeyi sağlayarak uyku kalitesini arttırmak için kullanılan bu bitki, bazı herbalistler tarafından duygu durum bozuklukları ve depresyonun tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

5)Başağrısı ve Ağrıyı Hafifletir

Lavanta yağı yüzyıllardır aromaterapistler tarafından çeşitli ağrıların azaltılmasını sağlamak için kullanılır. Lavanta yağının koklanması ve lavanta yağı ile yapılan hafif bir masaj sayesinde sadece vücuttaki gerilim giderilmekle kalmaz, aynı zamanda başağrıları, kas ve eklem ağrıları, romatizmal ağrılar ve burkulmalardan kaynaklanan ağrılar da hafifletilebilir.

6)Solunum Yolları Hastalıklarının Giderilmesine Yardım Eder

Öksürük nedeniyle bir geceyi daha uykusuz geçirmeyin! Lavanta kas spazmlarını giderir, enfeksiyonla savaşır, ağrıyı yatıştırır ve en önemlisi daha rahat uyumanızı sağlar. Özellikle öksürük, boğaz enfeksiyonları, astım, sinüs tıkanıklıkları, bronşit ve larenjit gibi bir çok solunum yolları hastalığına karşı kullanılır.

7)Sindirime Yardım Eder

Midemizin ve karın bölgemizin çevresinde de, beynimizde olduğu kadar sinir ucu mevcuttur. Bu nedenle lavantanın zihnimizi yatıştırırken sindirim sistemimizi de yatıştırmaya yardımcı olması şaşılacak bir durum değildir. İyi bir antispazmodik ve sedatif olduğu için özellikle sinirsel gerginlik kökenli karın ağrıları ve kramplarını yatıştırmasının yanı sıra mide asidi ve safra üretimini tetikleyerek de sindirime yardımcı olur.

8)Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Lavantanın düzenli kullanımı sonucu stres hormonu olarak bilinen "kortizol” seviyelerini düşürdüğü ve bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara karşı koruduğu görülmüştür. Kortizol, vücudun "savaş ya da kaç” yanıtını üretmesini sağlamasının yanında uzun süreler salgılanması vücudun bağışıklık sistemini zayıflatarak vücudu grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara açık bir hale getirmektedir.

9)Yatıştırır ve Sakinleştirir

Yapılan bilimsel araştırmalar lavanta kokusunun rahatlama sağlayarak dinginleştirici etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Dinginleştirici özelliğinin yanında hafif sedatif (yatıştırıcı ve uyku verici) özelliği olduğu da görülmüştür. Bu nedenle stresli kişiler için kullanılması oldukça etkili olan lavanta yağı, bebek bakım ürünlerinde de sıklıkla kullanılır. Özellikle uykudan önce bebeklere yapılan lavanta yağı masajı hem uyumasını kolaylaştıracak hem de gaz sancılarının giderilmesine yardımcı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.