Makyaj

Yanlış Kozmetikle Cilt Gözeneklerinizi Tıkamayın!

02 Aralık 2016

Bilinçsiz makyaj, insanı güzel göstermediği gibi cilt sağlığını da bozuyor. Özellikle sık makyaj yapanlar daha dikkatli olmalı.

Güzel ve bakımlı görünmek her kadının hayali. Bu nedenle kişisel bakım ürünleri ve makyaj malzemelerinden yardım alınıyor ama uzmanlar, bilinçsiz makyajın insanı güzel göstermeye yetmemekle kalmayıp, cildi de bozduğunu söylüyor.

Makyaj malzemelerinin en büyük yan etkisinin alerjik reaksiyonlar olduğunu söyleyen Uz. Dr. Zerrin Baysal, özellikle yüze sürülen fondöten, pudra ve far malzemelerinin alerjiye daha çok yol açtığını belirtti. Baysal, bu riski engellemek için atılması gereken 10 adımı şöyle sıraladı:

Makyaj Malzemesini Test Edin

Bu ürünleri almadan önce test ürünü alıp kullanmakta yarar vardır. Bir ürün 72 saat sonra herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmazsa, ilerleyen günlerde alerji gelişme ihtimali düşüktür, ama yine de olabilir. Özellikle hassas deriye sahip olanlar dikkatli olmalıdır.

Makyajla Yatmayın

Uygulanan ürünler yüzde uzun süre kalmamalıdır. Özellikle yatarken mutlaka bir sabunla yıkanmalı, nemlendirici sürülmelidir. Bu reaksiyonlardan kaçınmak için, aşırı derecede makyaj yapmamak, makyaj ürünlerini kullanmadan önce deriyi temizlemek ve nemlendirmek yine uyulması gereken kurallardır.

Yanlış Makyaj Sivilce Ve Siyah Nokta Yapar

Makyajın bilinen en önemli yan etkilerinden biri de komedondur. Gerek “siyah nokta” olarak bilinen açık komedonlar, gerekse de “kapalı komedon” olarak bilinen “beyaz nokta”ların oluşmasında en büyük pay, bilinçsiz kullanılan makyaj malzemelerinindir. Kişi deri tipine uygun olmayan ürünleri kullandığında gözenekler tıkanır, tıkanmış gözenekler içinde biriken yağ yüzde akneye ya da komedonlara neden olur.

Cilt tipini iyi bilmek kuru deriye sahipse yağlı ürünler kullanmak, yağlı cilde sahipse su bazlı ya da matlaştırıcı ve yağ emici ürünler kullanmak gerekir. Profesyonel kişilerin önerisine uyarak alınan ürünleri kullanmak daha doğrudur.

Nemlendiriciden Sonra Makyaj Yapın

Renklendirici ürünler olan allık, far, maskara, ruj ve diğer ürünlerin kullanılmasında da dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Yüze uygulanan bir nemlendiriciden hemen sonra uygulanacak makyaj malzemeleri ciltte hoş olmayan görüntülere neden olur. Bu yüzden nemlendiricinin emmesini beklemek gerekir. Makyajla ilgili bir önemli nokta da aşırı ve su bazlı rujların bazen dudakta çatlamalara ve kurumalara neden olduğudur. Bunu engellemek için dudağa ya yağ bazlı bir nemlendirici sürülmeli ya da yağ bazlı rujlar kullanılmalıdır.

Bitkisel Ürünlere Karşı Dikkatli Olun

Maskaralar ve farlar, yüzde görülen alerjik reaksiyonların en önemli sebebidir. Bir ürüne karşı gelişen reaksiyon genelde bir başka ürüne karşı da gelişebilir. Bu durum, derinin toleransının düşük olduğunu gösterir. Bazı hassas derili kişiler hayatları boyunca makyaj ürünleri kullanamayabilir. Natürel, mineral, bitkisel ürünler başlığı ile pazarlanan ürünlere karşı bile alerjik reaksiyon gelişebilir. Çoğu zaman yapılan alerji testleri de bu konuda kişilerin toleransız olduğunu gösterir.

Başkasının Makyaj Malzemesini Kullanmayın

Bir başkasının makyaj ürünlerini kullanmamak dikkat edilmesi gereken en önemli kuraldır. Bu sayede kişisel enfeksiyon ajanlarının kişiden kişiye yayılması söz konusudur. Hele kişide açık yara varsa bulaşıcılık riski da ha da artar. Kozmetiklerin yanı sıra kozmetikleri uygulamak için kullanılan fırça, pamuk, sünger gibi ajanların birden fazla kişi tarafından ortak kullanılması, kişiler arası mikropların yayılması açısından büyük bir sorundur.

Makyaj Yapmadan Önce Ellerinizi Yıkayın

Kozmetikler uygulanmadan önce eller mutlaka yıkanmalı, uygulanacak deri mutlaka temiz olmalıdır. Uygulama aparatları mümkünse tek kullanımlık olmalı, fırçalar ise temizlenmeli ve de sık sık değiştirilmelidir.

Makyaj Malzemelerinizi Doğru Muhafaza Edin

Ürünler kullanım talimatına göre uygulanmalı, kapakları sıkıca kapatılmalı, sıcak ortamda tutulmamalı (özellikle araç içinde ) , kullanım zamanı geçmiş ürünler atılmalıdır. Güneşe ve sıcağa maruz kalmış ürünler, koruyucu maddelerini kaybederler. Bu da ürünün kullanım zamanının azaltır. Erken bozulmasına, bakteri üremesine neden olur.

Cilt Yaralarınızı Makyajla Kapatmayın

Deri bütünlüğünü bozan yara, sıyrık, enfeksiyon, egzama gibi bir durum varsa bu bölgelere makyaj yapmaktan kaçınmak gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon gelişebilir ya da problemin daha da şiddetlenmesi söz konusu olur.

Her Gün Makyaj Yapma Derdine Son!

23 Kasım 2016

Sabah uyandığınızda, duş aldığınızda veya denize girdiğinizde her an her duruma hazırlıklı olmak istemez miydiniz? Daima bakımlı görünmek artık rüya değil bir gerçek!

Kalıcı makyaj sayesinde siz de her zaman bakımlı görünebilir, aynaya bağımlı bırakmayan kalıcı bir cazibeye hazır olursunuz. Ayrıca bu muhteşem uygulama ile ciltte beğenilmeyen, kusurlu bölgelere kalıcı makyaj uygulanarak güzelliğinizdeki gölgeleri yok edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj; daha doğru ismiyle “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla doğal ve mineral içerikli boyaların derinin 2. katmanına yerleştirilmesi işlemidir.

Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup, tüm dermatolojik alerji testlerinden geçirildikten sonra hazırlanmaktadır.
Özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olan kalıcı makyaj uygulamasının dövme ile karıştırılmaması gerekmektedir. Fakat aynı biçimde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde, kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabileceği gibi bazı küçük kusurlar kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir.

PRONAIL Kirpik Ekleme Kiti SEBI BEBI Anlatımıyla İzleyin

10 Kasım 2016

Ünlü makyaj bloggerı Sebi Bebi son makyaj videosunda “Pronail Kirpik Ekleme Kiti” ürünümüze de yer verdi. Pronail kirpik ekleme kiti nasıl kullanılır? Pronail kirpik ekleme kiti nasıl bir etki yaratır? diye merak ediyorsanız; sorularınızın cevabını videoda bulabilirsiniz.

Kirpik Ekleme Kiti Nedir?

Kirpikleri az ve kısa kişilerde inanılmaz sonuçlar yaratan bu kirpik ekleme kitini günlük evinizde de uygulamanız mümkün. Kirpikleri enine 3 kat boyuna 2 kat anında uzatabilen şişede kirpik sistemi, aynı zamanda kirpikleriniz ve gözleriniz için sağlıklı bir rimel alternatifidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.